Arsène Wenger už dlho čaká, aby sa Alexis Sánchez stal útočníkom v Arsenale

Arsène Wenger hovorí, že čaká na dva roky na zmenu Alexisa Sáncheza na útočníka. Čílska strelila v tejto sezóne 11 gólov Premier League od prechodu z krídel na pravidelnú centrálnu pozíciu, vrátane hattricku proti West Ham United minulý víkend. Wenger však priznal, že pochyboval o svojich vlastných inštinktoch, ktoré by Sánchez mohol viesť na čele Arsenalu.

„Myslím, že našiel dobrú zmes,“ povedal Wenger pred sobotňajším domácim zápasom so Stoke City. „Vie, kedy má prísť a kedy ísť za ním. Má viac slobody a viac využíva svoju techniku. Bol veľmi šťastný, pretože v jeho hlave bol širokým online stávkovanie hráčom. Musel som však presvedčiť aj Thierryho Henryho.

„Vidíte, že ten, kto hrá široko a môže streliť góly, môže v strede skórovať ešte viac gólov.Vždy som to videl v Sáncheze. Musím však úprimne povedať, že keď som ho minulý rok alebo dva roky hral, ​​bolo to mnohokrát, keď som si myslel, že som sa mýlil. Niekoľko skúseností, ktoré som sa s ním snažil v strede, nebolo presvedčivé a pamätám si aj v jednej hre som to zmenil na polovičný čas. “Arsenal v Stoke City: náhľad zápasu Čítať ďalej

Táto hra bola v Evertone na začiatku sezóny 2014-15, keď bol Sánchez £ 31m novým príchodom z Barcelony. Arsenal sa ocitol sám pred polčasom a upravil na 2 – 0. Sánchez sa s bolestnou grimasou stavia na nohy.

Giroud pokračoval v útoku a vyrovnal tak súperovi.Francúz sa však musel ešte raz postarať o lavičku náhradníkov po oneskorenom návrate z Euro 2016, čo umožnilo Sánchezovi prevziať svoju úlohu v tíme.

Wenger hovorí, že situácia Giroud je taká dôležitá vstupné bonusy Unibet otázka načasovania ako čokoľvek iné. S Giroudom a Sánchezom vyjednávali nové zmluvy, Wenger povedal svojmu kolegovi Francúzovi, že si musí zvyknúť na súťaž, ak chce zostať v klube.

„Na začiatku sezóny, keď sa Sánchez vrátil, vzal Výhodou toho, že Giroud tu nebol a nie je pripravený, aby som mu mohol dať viac hier, “povedal Wenger. „Niekedy, keď máte príliš veľa ľudí, skúsenosť, ktorá nie je okamžite presvedčivá, nemôže pokračovať príliš dlho, pretože ste pod tlakom.Ak to nebude fungovať počas jednej alebo dvoch hier a máte špičkového hráča na lavičke, budete v pokušení ho zmeniť. “

Vďaka Sánchezovej forme a neprítomnosti Girouda experiment pracoval a Wenger hovorí, že časy sa zmenili. „Chcem, aby Giroud zostal, chcem, aby Giroud predĺžil zmluvu. Je to veľmi dôležitý hráč v klube, na ihrisku a mimo ihriska. Chcem, aby zostal, ale ak podpíše, musí žiť so súťažou. Musí sa rozhodnúť, či môže žiť s tým, čo sa deje. “